Ledare och funktionärer

Att vara vuxen inom Scouterna innebär att du gör skillnad för andra samtidigt som du får möjlighet att lära dig nya saker, skapa äventyr och utveckla ditt eget ledarskap.

Här hittar du information om alla funktionärer i kåren: ledare, styrelsen och föräldrarföreningen. Är du som vuxen intresserad av att engagera dig i kåren skicka iväg ett mail till info@lks.se

Claes Person

Kårkassör, Ordförande Föräldraföreningen
claes.persson@lks.se Telefon: 0418-221 48 Mobil: 0703-480098

Erica Molin

Vice kårordförande,
erica@lks.se Mobil: 0703816691

Erik Nilsson

Utmanarledare
erik@lks.se Telefon: 070-84 54 762

Johan Persson

Upptäckarledare, Ledarmot i styrelsen, Kårrepresentant Föräldraföreningen
johan@lks.se Mobil: 070-21 04 785

Mattias Kallin

Upptäckarledare, Ledarmot i styrelsen
mattias@lks.se

Tim Olsen

Spårarledare
tim@lks.se Telefon: 076-32 85 025

Ville Trygg

Kårordförande, Utmanarledare
ville@lks.se Mobil: 0737-77 63 71

Charlie Celander

Ledare Äventyrare, Sekreterare i styrelsen
charlie@lks.se

Karen Navarro-Söderström

Ledare Spårare, Ledarmot i styrelsen
karen@lks.se